Architektura polska dzisiaj

Wystawa „Architektura polska dzisiaj”

  • RYTRO
  • 26 plansz 100x150cm z oświetleniem

Autorem zdjęć jest Piotr Malec

 

Wystawa Architektura polska dzisiaj – Stowarzyszenie Architektów Polskich

Wystawa próbuje odpowiedzieć na pytanie, czy istnieje dzisiaj w Polsce architektura powściągliwości i umiarkowania, architektura pełna respektu wobec wielowarstwowego kontekstu, historii, topografii, kultury miejsca — genius loci? Wydaje się ono sensowne z uwagi na liczne, spektakularne realizacje obiektów kulturalnych po roku 2004, ale i ze względu na powszechne rewitalizacje. Twórcy wystawy dostrzegają zdecydowaną potrzebę dyskrecji, subtelności, uspokojenia architektury, niezależnie od stylu, czy też języka ekspresji, jakim operuje. Kultura architektoniczna powinna dążyć do zharmonizowania, restytucji ładu krajobrazu, miejskiego i wiejskiego, tak brutalnie rozdartego przez koleje losu w ostatnim stuleciu. Wielu znakomitych architektów polskich i realizujących w Polsce wydaje się podzielać pogląd o konieczności restytucji powściągliwości i powrocie do utraconej stosowności. Wystawa zaprezentuje ponad dwadzieścia realizacji z ostatnich lat: od szkiców do dokumentacji fotograficznych i modeli. Kuratorką wystawy jest dr arch. Marta A. Urbańska, przy współpracy arch. Bohdana (Bisia) Lisowskiego, arch. Marcina Włodarczyka oraz zespołu SARP O/ Kraków.

Wystawa prezentowana w ramach 49. Sympozjum Naukowego z cyklu „Współczesna Gospodarka i Administracja Publiczna”, które odbyło się w dniach 17-19 maja 2019 r. w Rytrze. Organizator wystawy: Agencja Artystyczna GAP, współpraca: Fundacja Gospodarki i Administracji Publicznej, SARP O/Kraków

Nie musisz zawracać sobie głowy poszukiwaniem grafika. Zapewniamy kompleksowe podejście.

W jakości fotograficznej, odporne na warunki atmosferyczne i mechaniczne, naklejone na wytrzymałe podłoże aluminiowo-kompozytowe.

Systemy wystawiennicze są lekkie, można ustawiać je w dowolny sposób, regulując wielkość i wysokość, montując plansze jedno lub dwustronnie.

Konstrukcję wystaw można wykorzystywać wielokrotnie dostosowując do aktualnych potrzeb. Nasze wystawy mogą być wzbogacone w oświetlenia LED.