Ocalić od zapomnienia… Historyczne wspomnienia na starych fotografiach i dokumentach

Wystawa pt.: „Ocalić od zapomnienia… Historyczne wspomnienia na starych fotografiach i dokumentach”

  • Opatowiec
  • 6 plansz dwustronnych 150x100cm

 

Wystawa pt.: „Ocalić od zapomnienia… Historyczne wspomnienia na starych fotografiach i dokumentach” opowiada historyczne dzieje najmniejszego miasta  w Polsce – Opatowca.

Wystawę otwiera fotokopia potwierdzenia aktu lokacyjnego miasta Opatowiec, wydanego przez księcia Bolesława V Wstydliwego w dniu 15 maja 1271 roku, dokumentem króla Kazimierza IV Jagiellończyka, wystawionym w dniu 6 października 1456 roku. Oprócz aktu na wystawie znajdują się mapy przedstawiające miejscowość z okresu XVIII wieku. Przechodząc na dalsze tablice wystawy, poznajemy dzieje mieszkańców z XX wieku, dzięki licznym fotografiom z ich codziennego życia.

Wystawa cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno wśród mieszkańców jak i przyjezdnych turystów. Została umieszczona w sercu Opatowca tj. na tutejszym rynku.

zdjęcia Ksenia Nieć

Nie musisz zawracać sobie głowy poszukiwaniem grafika. Zapewniamy kompleksowe podejście.

W jakości fotograficznej, odporne na warunki atmosferyczne i mechaniczne, naklejone na wytrzymałe podłoże aluminiowo-kompozytowe.

Systemy wystawiennicze są lekkie, można ustawiać je w dowolny sposób, regulując wielkość i wysokość, montując plansze jedno lub dwustronnie.

Konstrukcję wystaw można wykorzystywać wielokrotnie dostosowując do aktualnych potrzeb. Nasze wystawy mogą być wzbogacone w oświetlenia LED.