Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Warszawie
Istnieją w przestrzeni miejskiej – budynki mieszkalne, świątynie, gmachy użyteczności publicznej. Są świadectwem myśli architektonicznej ubiegłych wieków i dziesięcioleci, nośnikiem historii, przykładem ówczesnych technik i tradycji. Zabytki – dzięki wpisowi do rejestru obejmowane są szczególną ochroną prawną.
Mazowiecki Wojewódzki Konserwator Zabytków, we współpracy z Zamkiem Królewskim w Warszawie i Muzeum Łazienki Królewskie, prezentuje wystawę plenerową „Nowe zabytki Mazowsza – wpisy do rejestru zabytków w latach 2017-2018”. Wystawa, przedstawiająca 27 spośród blisko 200 mazowieckich zabytków wpisanych do rejestru w ostatnich dwóch latach, została zainaugurowana 1 grudnia 2018 r. w Galerii Plenerowej Łazienek Królewskich (al. Ujazdowskie 4, ogrodzenie przy kawiarni ‘Niepodległa. Miejsce spotkań’). Od stycznia do końca kwietnia wystawa była dostępna dla zwiedzających na dziedzińcu Pałacu Branickich, przy siedzibie Mazowieckiego Konserwatora Zabytków. Od 7 do 31 maja 2019 r. wystawa gościć będzie na dziedzińcu Pałacu Pod Blachą [Plac Zamkowy 4].
Celem wystawy jest prezentacja tych zabytków, które wyróżniają się szczególnymi walorami artystycznymi, kryjącymi w sobie historie rodów i całych społeczności. Dzięki archiwalnym i aktualnym zdjęciom, zwiedzający będą mogli nie tylko przyjrzeć się samym sylwetkom zabytków, ale także detalom architektonicznym i zabiegom ukazującym kunszt budownictwa od połowy XIX do lat 50. XX wieku
Na planszach można między innymi zapoznać się z takimi zabytkami jak konstancińska willa Nelkenów, budynki ostańców wolskich, gmach Sztabu Generalnego Wojska Polskiego czy kościół Mariawitów w Długiej Kościelnej.
Serdecznie zapraszamy na spacer śladami bogatego dziedzictwa architektonicznego Mazowsza. Odkrywamy nieznane oblicza znanych budynków oraz prezentujemy te raczej niepopularne, a jakże wartościowe mazowieckie budynki, które dzięki wpisowi do rejestru podlegają szczególnej opiece i ochronie prawnej.
Nie musisz zawracać sobie głowy poszukiwaniem grafika. Zapewniamy kompleksowe podejście.
W jakości fotograficznej, odporne na warunki atmosferyczne i mechaniczne, naklejone na wytrzymałe podłoże aluminiowo-kompozytowe.
Systemy wystawiennicze są lekkie, można ustawiać je w dowolny sposób, regulując wielkość i wysokość, montując plansze jedno lub dwustronnie.
Konstrukcję wystaw można wykorzystywać wielokrotnie dostosowując do aktualnych potrzeb. Nasze wystawy mogą być wzbogacone w oświetlenia LED.
Od lat projektujemy oraz realizujemy wystawy plenerowe w całej Polsce. Nasza firma specjalizuje się w kompleksowych rozwiązaniach wystawienniczych.
PAPUZI Bartosz Marjankowski
tel. 604 182 208
gg. 6084065
email: papuzi@papuzi.pl
Kraków
Mobilny plenerowo-wewnętrzny fotoplastikon do prezentacji zdjęć 3D. Wchodzimy z nowym produktem na zwór fotoplastikonu. Jest to system prezentacji plenerowej zdjęć 3D. Możliwość zakupu lub wynajmu pojedynczego lub modułowego systemu do oglądania zdjęć 3D na zewnątrz lub w plenerze. Przekształcamy każde zdjęcie na trójwymiarowe. Więcej szczegółów pod nr telefonu +48 604 182 208.
Dysponujemy olbrzymią bazą zdjęć 3D od roku 1860 pod nasz FOTOPLASTIKON np.:
Możemy sami wykonać zdjęcia obiektów lub wydarzeń w 3D, czy też przerobić stare lub współczesne zdjęcia na 3D do naszego FOTOPLASTIKONU lub pojedynczych wizjerów 3D.
Copyright © 2016 Bartosz Marjanowski
Strona internetowa zaprojektowana przez Agencję UX Wzór